След 15-годишна пауза
сн. bul-wrestling
14 юни 2024

Автор: BGWrestling.bg

Борците на "Васил и Георги Илиеви" отново спечелиха отборната титла на България в класическия стил след 15-годишна пауза.

Успехът за кюстендилци донесе Симеон Станкович, който в последния финал при 130-килограмовите победи Игнат Миленов с 3:2, след като губеше с 1:2

Тимът завърши на върха със 160 т., втори е "Левски" със 156, а трети - "Ботев-93" (Кн).

"Момчетата ми направиха подарък за моето пенсиониране, което беше през месец май - каза Валери Райчев, президент и треньор на клуба. - Бореха се страхотно - и опитните, и по-младите. Но нямам намерение да се отказвам от спорта... Ще се появявам и ще напомням за себе си...."

При загуба на Станкович първи ставаше тимът на "Левски".

Стефан Стефанов пък донесе дебютна титла за „Септември“ (София) при мъжете, след като на финала при най-леките до 55 кг победи Йордан Топалов (“Левски”) с 8:5. Преди това той спечели две срещи без да даде точка.

Убедителено шампион стана Стоян Кубатов, който се бори в по-горната категория до 77 кг. Петият от последното световно първенство спечели 4 срещи, даде само една точка, а на финала съперникът му Атанас Колев не излезе.

С титла триумфира и Росиан Дермански без да даде точка в 4-те срещи при 82-килограмовите, първи стана също Йоан Димитров (97).

Днес е надпреварата при жените, а в събота - при мъжете в свободния стил.